Wychładzanie organizmu i jego konsekwencje

 

Wspomniane przed chwilą wychładzanie może budzić pewne wątpliwości interpretacyjne – czym zatem ono jest i czy rzeczywiście trzeba się go obawiać? Sporo zależy od kontekstu. Jeśli dziecko będzie jeść sporo produktów, które sprzyjają procesom wychładzania, będzie bardziej podatne na szereg dolegliwości. Są wśród nich całkiem typowe w wieku dziecięcym przeziębienia, infekcje gardła czy problemy z oskrzelami. Fakt ten powoduje, że wielu rodziców, a nawet pediatrów może nie wiązać pojawiania się tych symptomów z dietą. Okazuje się, że kształtując żywienie w pożądany sposób można zapobiegać niektórym chorobom wieku dziecięcego i oszczędzić swoim pociechom nieprzyjemnych doznań.

 

Do ulubionych przysmaków każdego dziecka należą słodycze. Słodki smak odgrywa dużą, pozytywną rolę – przyczynia się do wzmacniania żołądka oraz śledziony. Jednak nie wszystkie źródła cukru są dla naszych pociech właściwe. Jeśli pochodzi on z napojów słodzonych, czekolady, cukierków czy ciastek, nie jest dobrze. Żołądek i śledziona są nadmiernie obciążane, postępuje też wychładzanie. Osłabienie śledziony skutkuje jeszcze większym apetytem na słodycze, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do uzależnienia od nich.

 

Co zatem warto podawać dzieciom, aby ich gastryka i całe ciało nie ucierpiały, a przyjemny smak poprawiał im nastrój? Owoce, warzywa oraz zboża mają w sobie sporo dobrego cukru, który daje energię. Jeżeli chcemy osłodzić swoim dzieciom życie, to właśnie w taki sposób.

www.organizacjapracy.net.pl